Історія компанії Япошка, цікаві факти

Історія "Япошки" розпочалася у 2011 році в Харкові з мрії про затишний суші-бар. Замість того, засновники обрали формат доставки, прагнучи зробити смачну їжу доступною для всіх за справедливою ціною.

Девізом стало "Любов з першого замовлення", а логотип зображав малюка Амурчика, якого ласкаво називали "Япошка".

З часом "Япошка" еволюціонувала. Фірмовий стиль став більш сучасним, логотип потрапив до престижного збірника logolounge 10, а сама компанія отримала визнання у Dieline та KAKADU Awards. Завдяки довірі клієнтів, у 2014 році відкрився перший ресторан у центрі Харкова, що знаменувало новий етап розвитку.

Однак, з розвитком мережі, виникла дилема. Назва "Япошка" могла мати негативну конотацію для деяких людей, особливо тих, хто не знав про історію логотипа з малюком. Співвласник компанії Дмитро Брезинський щиро зізнається, що не вкладав у назву жодної зловмисності, а "Япошка" просто мала стати милою персоніфікацією бренду.

"Перші зауваження щодо назви з'явилися лише через 5-6 років", - згадує Дмитро. "І зазвичай від людей, які ніколи не контактували з нами."

Зміна назви для компанії такого масштабу - це складний і ризикований процес, але "Япошка" була готова до змін. Була найнята студія, розроблені нові варіанти назви, але жоден з них не відповів всім критеріям.

Життя змінилося з початком повномасштабного вторгнення. Питання ребрендингу відійшли на другий план, адже головним стало підтримка співробітників та волонтерська діяльність.

Зараз компанія реєструє альтернативну назву, прагнучи дати "Япошці" нове ім'я. Незалежно від результату, "Япошка" залишається улюбленою доставкою багатьох українців, а її дружня команда й далі буде розвиватися, незважаючи на будь-які виклики.

Цікаві факти про "Япошку"

  • Засновники "Япошки" завжди ставили на перше місце якість та свіжість продуктів.
  • Компанія використовує лише екологічну упаковку.
  • "Япошка" активно підтримує місцевих виробників та фермерів.
  • Під час війни "Япошка" безкоштовно годувала українських військових та жителів окупованих територій.
  • Япошка" планує відкрити мережу ресторанів за межами України.

Історія "Япошки" - це не лише про їжу, це про щирість, людяність та стійкість. Це історія про те, як український бізнес долає труднощі та йде до нових вершин.

Поділитися:
Відгуки